..

powrót do strony głównej
wieś PYZÓWKA
poczta: 34-404 Klikuszowa
gmina Nowy Targ
Wieś letniskowa, położona na Podhalu u podnóża Gorców, z dala od ruchliwych dróg, na wysokości 620-820 m n. p. m., otoczona gęstymi lasami iglastymi. Oddalona jest ok. 10 km od Nowego Targu, ok. 20 km od Zakopanego, 6 km od Ludźmierza i ok. 15 km od przejścia na Słowację w Chochołowie. Dogodny dojazd koleją PKP (przystanek "Pyzówka"). Panuje tu specyficzny mikroklimat wskazany do kuracji dróg oddechowych. W lasach - obfitość grzybów i owoców leśnych.
We wsi jest ogólnodostępne szkolne boisko sportowe, są bezpieczne miejsca do palenia ognisk i pieczenia kiełbasek. Zimą działa wyciąg narciarski, oświetlony, dla dzieci i mniej zaawansowanych narciarzy. Jest możliwość zorganizowania kuligu.
Dla bardziej doświadczonych narciarzy polecamy ponad 30 oświetlonych wyciągów narciarskich na sztuczne zaśnieżanych stokach w Nowym Targu (10 km), oraz w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej (30 km). W pobliskim Nowym Targu czynne jest całoroczne lodowisko oraz kryty basen. Latem wzdłuż grzbietów pasma górskiego Pyzówki przebiega szlak turystyczny z Klikuszowej przez Żeleźnicę na Babią Górę. Z Pyzówki prowadzi także szlak na Turbacz przez Stare Wierchy w Gorcach.

Krystyna i Stanisław SZELIGOWIE
Pyzówka k/Nowego Targu

ul. Orkana 9
tel. 18 27 512 25, 18 27 512 44
e-mail: szeligowka@iap.pl
Dom Wczasowy "SZELIGÓWKA" >>>
Szeligówka

W kontaktach z gospodarzami kwater proszę potwierdzić fakt poznania oferty
w tej witrynie internetowej.


aktualizacja informacji: 1. 04. 2017
na początek strony >>
<< powrót
<< powrót do strony głównej